ÖYLECE OTURAN BİR FİL

Synopsis

  Derler ki Çin’in kuzeyindeki Manzhouli şehrinde, gün boyunca oturan, dünyayı umursamayan bir fil vardır. Filmin kahramanları için Manzhouli, bir kaçış yeridir. Öğrenci Bu, kendisine durmadan kaba güç gösteren Shuai’i, merdivenden aşağı iterek kaçar. Öte yandan, Bu’nun sınıf arkadaşı Ling, annesinden uzaklaştıkça öğretmenine karşı aşk duyguları beslemeye başlar. Shuai’nin ağabeyi Cheng, bir arkadaşının özkıyımından kendini sorumlu tutar. Bu’nun yaşlı komşusu Bay Wang’ın oğlu, babasını bir bakım evine yatırmak ister. Karakterlerin duygusal sorunlarıyla nihilistik bakış açılarının nedeni, doğrudan ya da dolaylı etkileriyle yaşanan ekonomik çöküntüdür. 

  Romanlarıyla Çin’de dalgalanmalar yaratan Bo Hu, Pekin Film Akademisi’nde yönetmenlik öğrenimi görmüştür. Film, yönetmenin ilk ve son uzun metrajlı çalışmasıdır. Yönetmen, 29 yaşındayken, 2017 yılında, yaşamına kendi eliyle son vermiştir. Film Türkiye’de ilk defa 20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali’nde gösterilmektedir.

Yönetmen: Bo Hu

Senaryo: Bo Hu

Görüntü Yönetmeni: Chao Fan

Kurgu: Bo Hu

Müzik: -

Oyuncular: Yu Zhang, Yuchang Peng, Uvin Wang

Yapımcı: Dongyan Fu

Ödüller: 68. Berlin Uluslararası Film Festivali: En İyi İlk Film, FIPRESCI Ödülleri; 42. Hong Kong Uluslararası Film Festivali: İzleyici Ödülü.

Dağıtım: Rediance Films

İletişim: Jing Xu

E-mail: info@rediancefilms.com

-

FRAGMAN

YÖNETMEN

Bo Hu

20. EFF ONUR ÖDÜLLERİ

SOSYAL AĞLAR