İKİ ŞANSLI BİLET

Synopsis

 Küçük bir kasabada gösterişsiz bir yaşam süren araba tamircisi Dinel, rahat bir yaşam sürmek için kendisini terk eden karısının geri gelmesini sağlamak için çok para kazanmayı hayal etmektedir. Dertlerini unutmak için kasaba meyhanesinde içen Dinel’e arkadaşları Vasile ve Pompiliu eşlik etmektedir. Üç arkadaş, çok para kazanarak sıkıntılarından kurtulmak için bir piyango bileti alırlar. Aldıkları bilete büyük para ödülü çıkınca üç arkadaş, daha büyük sorunlar yaşayacaktır.

Yönetmen: Paul Negoescu

Senaryo: Ion Luca Caragiale, Paul Negoescu

Görüntü Yönetmeni: Ana Draghici

Kurgu: Alexandru Radu

Müzik: Flora Pop, Alin Zabrauteanu

Oyuncular: Mircea Banu, Dorian Boguta, Dragos Bucur

Yapımcı: Dragos Bucur

Ödüller: Fort Lauderdale Uluslararası Film Festivali: En İyi Komedi Filmi. Monte-Carlo Komedi Film Festivali: En İyi Film. Zurih Film Festivali: En İyi Uluslararası Film

Dağıtım: Heretic Outreach

İletişim: Christina Liapi

E-mail: outreach@heretic.gr

86’, DCP, Renkli, Romanya, 2016,86’, DCP, Color, Romania, 2016

FRAGMAN

YÖNETMEN

Paul Negoescu

 Paul Negoescu Romanya Ulusal Film Okulu’nda Film Yönetmenliği eğitimi almıştır. Negoescu, Cannes, Berlin, Sarajevo, Karlovy Vary ve Rotterdam festivallerinde çeşitli ödüller kazanan birçok kısa film yönetmiştir. İlk uzun metrajlı filmi Tayland’da Bir Ay (2012) Venedik Film Festivali’nde gösterilmiş, Uluslararası Sofya Film Festivali’nde FIPRESCI ödülünü kazanmıştır. Negoescu kendi yapım şirketinde kısa filmler, belgeseller, canlandırma filmler çekmeye devam etmektedir. 

19. EFF ONUR ÖDÜLLERİ

SOSYAL AĞLAR