BABAMIN KANATLARI

Synopsis

 Kansere yakalandığını öğrenen inşaat işçisi İbrahim, kısa bir ömrü kaldığı için, Erciş’te yaşayan ailesinin geleceği hakkında kaygılanmaya başlar. Yükselme hırsı taşıyan birlikte çalıştığı yeğeni Yusuf için, amcasının kaygıları anlamsızdır. Film, hem işçi sınıfının yaşadığı zorlukları hem de kuşaklar arasındaki değişen dünyaya ilişkin çatışmayı gerçekçi bir yaklaşımla sunuyor.

Yönetmen: Kıvanç Sezer

Senaryo: Kıvanç Sezer

Görüntü Yönetmeni: Joerg Gruber

Kurgu: Andrew Bird

Müzik: Bajar

Oyuncular: Menderes Samancılar, Musab Ekinci, Küba Kip, Tansel Öngel

Yapımcı: Soner Alper

Ödüller: 53. Uluslararası Antalya Film Festivali; Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi ilk Film, İzleyici Ödülü, En İyi Müzik, En İyi Erkek Oyuncu, 49. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri; En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Müzik, En İyi Film, 23. Uluslararası Adana Film Festivali – Ulusal Yarışma Yılmaz Güney En İyi Film Ödülü

Dağıtım: M3 Film

İletişim: -

E-mail: sinema@m3film.com.tr

101’, DCP, Renkli, Türkiye, 2016

FRAGMAN

YÖNETMEN

Kıvanç Sezer

 1982'de Ankara'da dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde mühendislik öğrenimi gördü. İtalya'da sinema kurgusu üzerine eğitim aldıktan sonra Türkiye'ye dönerek kısa filmlerle belgeseller yöneterek kurgularını üstlendi. Yönettiği Turabdin'in Çocukları (2009) adlı filmi, Bologna Gianandrea Muti belgesel yarışmasında üçüncülük ödülü kazandı. Senaryosunu yazıp yönettiği Kaç Para (2011) filmiyle Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin gösterim bölümüne seçildi. Hera’nın Oyunu (2012) kısa filmiyle Cannes Film Festivali’ne katıldı.

19. EFF ONUR ÖDÜLLERİ

SOSYAL AĞLAR